O nas

O nas

Manufaktura MK

Manufaktura-MK to solidny, sprawdzony i pewny wykonawca mebli na wymiar. Realizujemy meble na miarę Państwa potrzeb i oczekiwań. Swoje usługi oferujemy mieszkańcom głównie Szczecina i okolic. Większe realizacje wykonujemy również na terenie całego kraju jak i za granicą. Wykonujemy meble zarówno do mieszkań i domów, jak i dla firm i instytucji. Zawsze solidnie, rzetelnie i zgodnie z ustaleniami. Wyróżnia nas dbałość o detale i bliska współpraca z klientami co pozwala nam dostarczyć rezultat jakiego oczekują.
Meble na zamówienie

Meble na zamówienie

Meble na zamówienie
Meble na wymiar

Meble na wymiar

Meble na wymiar
Kolumny Hi-end i Hi-fi

Kolumny Hi-end i Hi-fi

Kolumny Hi-end i Hi-fi

Materiały do budowy mebli

Przez lata prowadzenia działalności i pracy z różnymi projektami nabraliśmy doświadczenia przy pracy z wieloma typami materiałów. Dzięki temu czujemy się pewnie przy pracy i z najpopularniejszymi materiałami jak i tymi wybieranymi dużo rzadziej. Nasz warsztat przygotowany jest do produkcji mebli z użyciem różnego typu płytami meblowymi, tworzywami sztucznymi, obiciami tapicerskimi oraz różnego rodzaju litym drewnem od rodzimych po egzotyczne gatunki.

Fornir i obłóg

Fornir i obłóg

Fornir naturalny lub modyfikowany jest znakomitą alternatywą dla litego drewna. Pozwala cieszyć się jego piękną fakturą i szlachetnym wyglądem, przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów wytworzenia. Wybierając meble w okleinie fornirowanej zyskujemy rozwiązanie do złudzenia przypominające meble wykonane z litego drewna. 

Fornir i obłóg

Płyty meblowe laminowane

Płyty meblowe laminowane

Polskie i niemieckie,  to bardzo popularny materiał do budowy mebli na wymiar. Laminowana płyta meblowa jest wytrzymała, odporna na codzienne użytkowanie i zgodna z estetyką współczesnych trendów aranżacyjnych.

Płyty meblowe laminowane

Lite drewno

Lite drewno

Mówiąc najprościej: drewno jest zdrowe. Do wykończenia korzystamy z  ekologicznych lakierów i bejc, które nie wpływają negatywnie na ludzki organizm. Drewno ma również właściwości antystatyczne, nie przyciąga zbyt wiele kurzu, dlatego poleca się je szczególnie alergikom. Dużą zaletą drewna jest także higroskopijność co znaczy że ma zdolność do absorbowania i oddawania wilgoci z otoczenia.

Lite drewno

Lakiery matowe i połyskowe

Lakiery matowe i połyskowe

Wykończenia jakie zostanie zastosowane stanowi istotną decyzję dla przyszłego użytkowania ale głównym czynnikiem jest gust i dopasowanie mebli do reszty pomieszczenia oraz gustów. U nas do wyboru proponujemy wykończenie na wysoki połysk, satynę lub mat.

Lakiery matowe i połyskowe

Lakiery i oleje do drewna

Lakiery i oleje do drewna

W przypadku mebli łazienkowych używamy izolatora - poliestrowego płynu, który dzięki swojej małej gęstości wnika głęboko w strukturę materiału i utwardza się w nim. Polakierowany mebel jest aksamitny w dotyku, łatwy w utrzymaniu czystości i nie wymaga konserwacji. Stosujemy również lakiery poliakrylowe o dużej matowości (G5), które łączą zalety oleju i lakieru.

Lakiery i oleje do drewna

Okucia meblowe

Okucia meblowe

Okucia meblowe są istotnym czynnikiem składającym się na wygląd i funkcjonalność mebla. Istnieje ogromna różnorodność form, modeli, tym samym ceny tych materiałów są bardzo potrafią znacząc się różnić. O wyborze okuć decyduje Klient, często jednak pomagamy w podjęciu odpowiedniego wyboru. Z działaniem okuć można się zapoznać na naszym warsztacie gdzie przygotowaliśmy serię mebli pokazowych z zastosowaniem różnych typów mechanizmów i okuć.

Okucia meblowe

Montaż

Co nas wyróżnia to że zostajemy z klientem do końca podróży zmiany wizerunku pomieszczenia. Wymiarowanie, projektowanie i produkcja to nie wszytko co oferujemy. Zamontujemy dla Ciebie wspólnie stworzony pod Toje wymagania meble. I nawet podczas montażu, końcowego etapu zaskoczymy cię organizacją, dopasowaniem do Twoich terminów oraz higieną miejsca pracy co prezentuje filmik poniżej.
Zobacz wideo